Jämsä osallistuu ASTA Koti 2010 -messuille

Jämsän kaupunki osallistuu omalla osastollaan Asta Koti 2010 –messuille Tampereella. Kodin kunnostamisen ja uudistamisen messut järjestetään tulevana viikonloppuna 1.-3.10. Tampereen messu- ja urheilukeskuksessa. Messuilla Jämsän seutua esitellään viihtyisänä asuinpaikkana, jossa on monipuolinen tontti- ja palvelutarjonta.

Jämsällä on tarjota runsaasti houkuttelevia ja kohtuuhintaisia tontteja. Järven läheisyydessä olevat alueet ovat yleensä kiinnostaneet tontin etsijöitä eniten.
Jämsästä rantatontin löytää jopa aivan keskustan tuntumasta Särkijärveltä. Särkijärven II alueen tontit tulevat vuokrattaviksi/myyntiin ensi vuoden aikana. Järven läheisyydestä löytyy tontteja myös Toijalan rannasta, Matarasta ja Haavistosta.

Jämsän kaupunki on mukana toista kertaa Tampereen Asta Koti -messuilla. Lähikunnista mukana on myös Mänttä-Vilppula. Ensi maaliskuussa Jämsän kaupunki osallistuu Jyväskylän paviljongilla Rakentaminen ja Talotekniikka messuille.

Rakentamisen messuille osallistumisen tavoitteena on paitsi esitellä tonttitarjontaa myös saada seudulle uusia asukkaita ja edistää seudun tunnettavuutta erinomaisena matkailu- ja asuinpaikkana. Jämsän osasto näyttäytyy messuilla viihtyisänä ja virkeänä, iloisena Äijä kaupunkina, joka kutsuu ihmisiä Jämsään luomaan elämänsä tarinaa.

Lisätietoja:
Laura Walden
yhteyspäällikkö
p. 020 638 2463