Jämsän Keskuskatu kesällä 2020

Jämsän kaupunki järjestää paikallisille yhdistyksille maksuttoman järjestötoiminnan kehittämiseen tähtäävää koulutusta yhteistyössä Keski-Suomen Liikunta ry:n kanssa. Koulutus järjestetään sairaalan auditorio Välkyssä ma 2.10.2017 klo 17 - 20.  Koulutuksen pääteemana on järjestötoiminnan johtaminen. Koulutus sopii seurajohtajille ja seuran valmennuksesta vastaaville. Tervetulleita koulutukseen ovat myös kulttuuri- ja nuorisojärjestöjen edustajat, aiheet ovat järjestökentälle yhteisiä. Samasta yhdistyksestä voi osallistua useita seuratoimihenkilöitä.

Koulutusaiheita:
- Miten seuroissa tehdään hyvää tulosta vuodesta toiseen?
- Miten seuraa johdetaan, että saavutetaan tuloksia myös tulevaisuudessa?
- Mitkä ovat tulevaisuuden seuratoiminnan toimintatavat?
- Miten yhdistysmuotoista, vapaaehtoiseen kansalaistoimintaan pohjautuvaa toimintaa johdetaan?
- Miten voimme kehittyä, kun tuntuu ettei nykyisenkään toiminnan pyörittämiseen riitä tekijöitä?

Kouluttajana seurakehittäjä Laura Härkönen KesLi ry.

Tervetuloa mukaan keskustelemaan oman seuran kehittämisestä ja jämsäläisten seurojen yhteistyöstä! Ilmoittautumiset ke 27.9.2017 mennessä Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Lisätietoja
vapaa-aikapalvelupäällikkö Katja Pohjoismäki
p. 040 571 6556

 

Jaa artikkeli

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn