Sivistyslautakunta

Sivistyslautakunnassa on 9 jäsentä ja heillä jokaisella henkilökohtainen varajäsen.

Sivistyslautakunta 1.8.2021–31.5.2025

Varsinainen jäsenHenkilökohtainen varajäsen
Lemmetyinen Aki, SDP
aki.lemetyinen@jamsa.fi
Sarin Ari, SDP
p. 050 350 4846, ari.sarin@jamsa.fi
Altti Tiina, SDP
tiina.altti@jamsa.fi
Lindqvist Päivi, SDP
paivi.lindqvist@jamsa.fi
Peutere-Heikka Saara, VIHR
saara.peutere-heikka@jamsa.fi
Seppälä Leila, SDP
leila.seppala@jamsa.fi
Hiekkamäki Lea, KESK
lea.hiekkamaki@jamsa.fi
Kokko Pauliina, KESK
pauliina.kokko@jamsa.fi
Ruotsalainen Veli-Erkki, KESK
veli-erkki.ruotsalainen@jamsa.fi
Erkkilä Ville, KESK
ville.erkkila@jamsa.fi
Olin Taika, PS
taika.olin@jamsa.fi
Puttonen Karita, KD
karita.puttonen@jamsa.fi
Niittymaa Jyrki, PS, puheenjohtaja
p. 040 705 1636, jyrki.niittymaa@jamsa.fi
Salminen Ilkka, PS
ilkka.salminen@jamsa.fi
Peltola Eero, KOK, varapuheenjohtaja
p. 050 911 5386, eero.peltola@jamsa.fi
Paavisto Heikki, KOK
heikki.paavisto@jamsa.fi
Salokorpi Timo, US
p. 0500 726 746, timo.salokorpi@jamsa.fi
Minkkinen Katja, US
p. 041 507 2726, katja.minkkinen@jamsa.fi
Muut kokouksiin osallistujat
Kaupunginhallituksen edustaja
Ulla Patronen
p. 050 594 0091, ulla.patronen@jamsa.fi
Esittelijä, sivistystoimenjohtaja
Leena Kilpeläinen
Pöytäkirjanpitäjä, hallintosihteeri
Sanna Kinnunen
p. 040 688 8655
Nuorisovaltuuston edustaja
Silja Piirainen,
varalla Roni Äikas