Tarkastuslautakunta

Kaupunginvaltuusto valitsee tarkastuslautakuntaan seitsemän jäsentä ja kullekin henkilökohtaisen varajäsenen. Lautakunnan puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan tulee olla valtuutettuja. Tarkastuslautakunnan tehtävät jatkuvat siihen saakka, kunnes valtuuston toimikauden viimeinen tarkastus on suoritettu.

Tarkastuslautakunta 1.8.2021–31.5.2025

Varsinainen jäsenHenkilökohtainen varajäsen
Silván Tero, SDP, puheejohtaja
tero.silvan@jamsa.fi
Takanen Pertti, SDP
puh. 050 586 6614, pertti.takanen@jamsa.fi
Kankainen Markku, VAS, varapuheenjohtaja
p. 040 514 6938, markku.kankainen@jamsa.fi
Rikkonen Lasse, SDP
lasse.rikkonen@jamsa.fi
Salminen Helena, SDP
helena.salminen@jamsa.fi
Salonen Marketta, VIHR
marketta.salonen@jamsa.fi
Rahkonen Kyösti, KD
p. 045 275 6272, kyosti.rahkonen@jamsa.fi
Maunula Arja, KESK
arja.manula@jamsa.fi
Rintala Sirpa, PS
sirpa.rintala@jamsa.fi
Äikäs Sami, PS
sami.aikas@jamsa.fi
Koponen Tuula, KOK
tuula.koponen@jamsa.fi
Koivumäki Elina, KOK
elina.koivumaki@jamsa.fi
Kokko Jyrki, US
p. 040 547 7836, jyrki.kokko@jamsa.fi
Lappalainen Tapani, US
tapani.lappalainen@jamsa.fi
Muut kokouksiin osallistujat
Pöytäkirjanpitäjä, toimistosihteeri
Merja Väisänen
p. 040 357 8431