Sosiaali- ja terveyslautakunta

Sosiaali- ja terveyslautakunnassa on 9 jäsentä ja jokaisella henkilökohtainen varajäsen. 7 jäsentä Jämsästä ja 2 jäsentä Kuhmoisista.

Sosiaali- ja terveyslautakunta 1.8.2021–31.5.2025

Varsinainen jäsen
Peltonen Tuula, SDP, puheenjohtaja
Himanen Reijo, SDP
Niivee Esa, SDP
Lahtinen Merja, KESK, varapuheenjohtaja
Puttonen Karita, PS
Värelä Leo, KOK
Hakala Mikko, US
Henna Hellstén, Kuhmoisten kunnan edustaja
Martti Kankkunen, Kuhmoisten kunnan edustaja

Henkilökohtainen varajäsen
Kuisma Tarja, SDP
Lahtinen Reima, SDP
Kotilainen Teemu, SDP
Mäkelä Riikka, KD
Viinijärvi Mira, PS
Paavisto Heikki, KOK
Kivelä Jukka, US
Minna Korppila, Kuhmoisten kunnan edustaja
Kari Paajanen, Kuhmoisten kunnan edustaja

Muut kokouksiin osallistujat
Jämsän kaupunginhallituksen edustaja, Ahola Lotta, puh. 040 756 8206, lotta.ahola@jamsa.fi
Kuhmoisten kunnanhallituksen edustaja, Salmi Ulla, puh. 040 591 5405, ulla.salmi@kuhmoinen.fi
Esittelijä sosiaali- ja terveysjohtaja Sari Hellsten, puh. 040 183 6444, sari.hellsten@jamsa.fi
Pöytäkirjanpitäjä, hallintosihteeri Outi Kuntsi, puh. 040 622 7611, outi.kuntsi@jamsa.fi
Nuorisovaltuuston edustaja Pinja Pietarinen, varalla Otto Mujunen

Sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsenten ja varajäsenten yhteystiedot

Varsinainen jäsen
Peltonen Tuula, puh. 050 512 2156, tuula.peltonen@jamsa.fi
Himanen Reijo, puh. 0400 505 255, reijo.himanen@jamsa.fi
Niivee Esa, puh. 050 3212 858, esa.niivee@jamsa.fi
Lahtinen Merja, puh. 040 846 8907, merja.lahtinen@jamsa.fi
Puttonen Karita, karita.puttonen@jamsa.fi
Värelä Leo, puh. 040 5091 020, leo.varela@jamsa.fi
Hakala Mikko, mikko.hakala@jamsa.fi
Hellstén, Henna, puh. 040 572 8580, henna.hellsten@kuhmoinen.fi
Kankkunen, Martti, puh. 0400 497 643, martti.kankkunen@kuhmoinen.fi

Henkilökohtainen varajäsen
Kuisma Tarja, tarja.kuisma@jamsa.fi
Lahtinen Reima, reima.lahtinen@jamsa.fi
Kotilainen Teemu, puh. 041 441 7421, teemu.kotilainen@jamsa.fi
Mäkelä Riikka, riikka.makela@jamsa.fi
Viinijärvi Mira, mira.viinijarvi@jamsa.fi
Paavisto Heikki, heikki.paavisto@jamsa.fi
Kivelä Jukka, jukka.kivela@jamsa.fi
Korppila, Minna, minna.korppila@kuhmoinen.fi
Paajanen, Kari, kari.paajanen@kuhmoinen.fi

Jaa sosiaalisessa mediassa