Elinvoimalautakunta

Elinvoimalautakunnassa (aiemmin Tekninen lautakunta) on 9 jäsentä ja jokaisella henkilökohtainen varajäsen.

Elinvoimalautakunta 1.8.2021–31.5.2025

Varsinainen jäsenHenkilökohtainen varajäsen
Rinnekangas Heikki, SDP
p. 040 529 5875, heikki.rinnekangas@jamsa.fi
Korpela Markku, SDP
p. 040 678 1971, markku.korpela@jamsa.fi
Laitinen Mikko, SDP
p. 040 834 1331, mikko.laitinen@jamsa.fi
Leppänen Kari, SDP
kari.leppanen@jamsa.fi
Jussila Sari, SDP
sari.jussila@jamsa.fi
Altti Tiina, SDP
tiina.altti@jamsa.fi
Kyrö Mika, KESK, varapuheenjohtaja
p. 0400 244 294, mika.kyro@jamsa.fi
Salmio Risto, KESK
risto.salmio@jamsa.fi
Pärnäjärvi Leena, KESK
p. 040 578 2067, leena.parnajarvi@jamsa.fi
Pekki Sanna, KESK
p. 050 498 8987, sanna.pekki@jamsa.fi
Salminen Ilkka, PS
ilkka.salminen@jamsa.fi
Sahala Eila, PS
eila.sahala@jamsa.fi
Koskinen Markos, PS
markos.koskinen@jamsa.fi
Äikäs Sami, PS
sami.aikas@jamsa.fi
Laaksonen Erja, KOK
p. 040 751 2095, erja.laaksonen@jamsa.fi
Koponen Tuula, KOK
tuula.koponen@jamsa.fi
El Sayed Seija, US, puheenjohtaja
p. 040 730 2405, seija.elsayed@jamsa.fi
Valkeajärvi Joonas, US
p. 040 502 7264, joonas.valkeajarvi@jamsa.fi
Muut kokouksiin osallistujat
Kaupunginhallituksen edustaja
Anssi Mennala,
anssi.mennala@jamsa.fi
Esittelijä, elinvoimajohtaja
Anna-Liisa Juurinen
Pöytäkirjanpitäjä, hallintosihteeri
Airi Montonen,
p. 040 183 7555
Nuorisovaltuuston edustaja
Saara Toivonen,
varalla Miro Isotalo