Jaostot

Valvontajaostossa on 5 jäsentä ja jokaisella henkilökohtainen varajäsen.

Valvontajaosto

Elinvoimalautakunnalla on valvontajaosto, jossa on viisi jäsentä ja viisi varajäsentä. Valtuusto valitsee valvontajaoston jäsenet ja sen jäsenistä puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan. Jaoston jäsenten ja varajäsenten tulee olla edellisissä vaaleissa valtuustoon ehdolla olleita henkilöitä.

Valvontajaosto 1.8.2021-31.5.2025

Varsinainen jäsenHenkilökohtainen varajäsen
Ruokolahti Kari, PS
kari.ruokolahti@jamsa.fi
Paakkanen Arja, VAS
p. 040 538 7091,
arja.paakkanen@jamsa.fi
Salmio Risto, KESK, puheenjohtaja
risto.salmio@jamsa.fi
Sipilä Markku, KESK
p. 0400 344 564,
markku.sipila@jamsa.fi
Kuisma Tarja, SDP
tarja.kuisma@jamsa.fi
Seppälä Leila, SDP
leila.seppala@jamsa.fi
Valkeajärvi Joonas, US, varapuheenjohtaja
p. 040 502 7264,
joonas.valkeajarvi@jamsa.fi
Lampinen Tomi, VIHR
toni.lampinen@jamsa.fi
Koivumäki Elina, KOK
elina.koivumaki@jamsa.fi
Paavisto Heikki, KOK
heikki.paavisto@jamsa.fi
Muut kokouksiin osallistujat
Kaupunginhallituksen edustaja Sanna Rajala, 
p. 040 705 6705, 
sanna.rajala@jamsa.fi
Esittelijä, johtava rakennustarkastaja Teemu Kivinen,
p. 0400 548 077, 
teemu.kivinen@jamsa.fi
Esittelijä,  ympäristöpäällikkö Piia Koski,
p. 0400 243 351, 
piia.koski@jamsa.fi
Pöytäkirjanpitäjä, hallintosihteeri Airi Montonen,
p. 040 183 7555, 
airi.montonen@jamsa.fi